PísekKrálovský maraton města Písku

Královský maraton města Písku

 

Tento unikátní závod se poběží převážně podél zlatonosné řeky Otavy. Běžíme  i po  nejstarším kamenném mostě v České republice. Nejedná se o městský závod, ve městě se běží jen menší část.

Z větší části se běží na stezkách v lese, nebo podél břehu řeky.

 

 

"Jestli chcete něco vyhrát, běžte 100 metrů. Jestli chcete něco zažít, běžte maraton".

Emil Zátopek

V roce 2024 Královský maraton města Písku pořádat

nebudeme!

Děkujeme za pochopení a snad se uvidíme na startu nějakého jiného závodu:-)

 

 

 

 

 7.ročník - 2023 -  1.10.2023

  Je to čtvrtý pokus o sedmý ročník Královského maratonu města Písek. Sice se říká, že do třetice všeho nejlepšího, ale v dnešním světě není přece nic jako dřív. Co ale zůstalo, že se nevzdáváme. S ničím. A běhání dává smysl. Ani já jsem ho ještě nevzdala. Tak proto bude sedmý ročník a budeme doufat, že se nestane už nic, co by tomu zabránilo. Registrace spuštěna:-)

Královi

Termín: 1.10.2023 - neděle  

Registrace

Královský maraton města PískuRegistrovat do závodu ...

Jak se získávají peníze na organizaci závodu?

Zná to každý pořadatel nějaké sportovní akce. Nejen že nemá jistou účast závodníků, diváků, počasí si dělá, co chce, přijde půlka dobrovolníků, co slíbila pomoc, dojdou závodní čísla, nebo jich je moc... prostě je to velký adrenalin.

No a pak je ještě velký adrenalin shánění peněz na zaplacení faktur dodavatelům závodu. Začíná se po skončení jednoho závodu a končí po skončení dalšího:-)

My jsme se letos rozhodli vyzkoušet novou formu shánění peněz, přes Nadaci Via, se kterou jsme spolupracovali na zvelebení zahrady u Královské školky ve Strakonicích - a doufáme, že letos budeme mít opět na medaile pro děti, na občerstvení, na časomíru, nějaké ty tašky, dárky, chleba s paštikou, ozvučení a moderátora, prostě že se závod opět vydaří. Děkujeme za podporu:-)

https://www.darujme.cz/projekt/1201977?fbclid=IwAR2Y3yDfh0QFxAB_Fw_prKcFURKXJhIC2fFoRFovT9xfYfGgIBJ7OLk23LY

Další ročník závodu se připravuje!

Děkujeme za pochopení. Budeme zde zveřejňovat bližší informace. Nyní pracujeme na jiných projektech.

Už se to blíží:-)

Kdyby mi někdo řekl před 7 lety, že budu pořádat závody v běhu, budu na něj koukat jako na blázna. Já, proč já? Vždyť já neuběhnu ani kilometr v kuse, že!

Komplikace na trati

Otázkou je, proč všechny ty překážky, když se nejedná o překážkový běh. Je to nějaká zkouška mojí trpělivosti nebo houževnatosti, zdá se! Jenže já jsem prý jako tank, a tak tím tankem dojedu přes všechny překážky až na start letošního ročníku:-)

Běžecký plán

Běh je tak jednoduchý sport, ale přitom taková věda. Když se mu začnete trochu věnovat, řešíte, co si obout a obléci, co jíst a pít nebo poslouchat.


Reference

Písecké postřehy: Druhý ročník Královského maratonu přilákal ještě víc vytrvalců

Reakce závodníků

Ahoj Jarko,
jednak bych chtěl na úvod zdvihnout tvé pořadatelské kvality a jelikož už mám za sebou cca k 50 maratonům, tak už jsem lecos zažil:-).
Začal bych asi takto a píšu dle mého názoru a tak jak jsem celý závod prožíval.
Po příjezdu na parkovišti spoustu místa bez problému a pani na prezentaci mě přijala s úsměvem a moc mě potěšilo její rčení "je to Jste Vy co vyhrál první ročník" no v tu chvíli mnou projela vlna krásného pocitu:-).
Ještě před samotným závodem jsem se šel proběhnout a protáhnout ve směru závodní tratě a připravená byla perfektně. Před startem pustění České hymny, no to byla slast a vychutnával jsem si hymnu se zavřenými oči až do konce, to byl super nápad a díky za něj, moc mě to nabudilo do samotnýho závodu a myslím, že nejenom mě:-). Po odstartování jsem si držel své tempo, ale bohužel jsem neměl nic natrénováno a to by se časem i potvrdilo na trati. Při první možnosti v bufíku jsem si vzal při běhu vodu a iontový napoj, ale bohužel jsem vodu na sebe chrstnul a iontový nápoj se mi vylil, tak že jsem nepil, protože jsem se střídal s prvním Michalem Vaněčků a byl jsem plný energie a to samé se mi stalo i zpět takže já jsem cca 10km byl bez vody, ale chyba byla na mé straně, holky byli v bufíku super:-). No a postupně jsem začal ztrácet a to mě ještě vzali křeče do břicha a já musel navštívit matku přírodu
 a to podvakrár a poté na otočce, kde byl koberec na měření se mi udělalo zle a věděl jsem, že jsem dehydrovaný, protože mě začali nehorázně brnět ruce. Po chvíli doběhhnul Pavel Fusek a další maratonci a pomohli mi na nohy a já jsem chtěl jen dojít k bufíku a tam se srovnat a dokončit, ale po chvíli už to nešlo a brali mě takové křeče, že nebylo možné udělat ani krok a ještě mi bylo hrozně zle:-(. Takže moc děkuju za přivolanou sanitku. Ještě jsem chtěl napsat, že se zavřeli dveře do sanitky a slyšel jsem kámoše Martina Gazdů - manažer jihočeského běžeckého poháru a řekl " Martine drž se" a já skoro celou cestu do špitálu probrečel a bylo mi tak líto, že nedokončím. Takže ve špitále mě dali dokupy a bylo mi řečeno už žádné aktivity, ale cítil jsem se tak dobře, že jsem po příchodu ke startu potkal tebe Jarko a když jsi mě pustila na trat a řekla, že číslo 85 pokračuje, tak mě to neh
 orázně nabudilo, ikdyž někteří říkali, že jsem blázen, ale já mám prostě vůli a nechci nic vzdát a ještě k tomu, když Písecký maraton je prostě srdcová záležitost:-). Takže moc děkuju maratoncům co mi pomohli se postavit na nohy a vůbec ve špitále mě dali dokupy a to že Jste na mě počkali, než dokončím maraton. Bylo to nádherný a moc Vám za to Jarko a Jirko děkuju a těším se na příští rok a budu připravenej na 100%:-).
Jinak co se týče pořadatelství, tak nevím co bych dodal, všichni Jste byli úžasný:-):-):-). Takže příští rok ahoj na maratonu:-)
Váš maratonec Martin:-) 

Přípravy na další ročník Královského maratonu jsou v plném proudu.

A je to tady!

Přípravy na další ročník Královského maratonu jsou v plném proudu.

Firma Moser opět přispěla na náš Královský maraton- vyběhejte si svůj čtyřlístek nebo slona pro štěstí.

Královský maraton města Písku bude letos rozdavat medaile a ty uz dorazily:-)

Sháním sponzory, zatím se mi jich moc nepřihlásilo, ale co je nejdůležitější, firma Moser nám zůstala a opět dá výhercům něco ze své výroby pro štěstí, jako vloni.

Také Městské služby přislíbili pomoc jako vloni a tak jsem zase klidná, bude to dobré!

Můj IT guru Marek Levý mě jemně upozorňuje, že mám psát texty, aktualizovat webovky apod a také to pak dělá zcela zdarma, chápete to? A to nechce běhat na našem maratonu!

Už máme dokonce zaregistrované běžce a rozjíždíme kampaň VÝZVA!

Nechala jsem naším dalším vytrvalým sponzorem Písecký servis vyrobit plakátek a dávám je všem....

Aby prostě lidi začali trénovat

Aby prostě začali běhat

Aby se prostě nemohli v září vymlouvat, že nestihli, nemohli, nevěděli apod.:-)

 

Zatím nebudu měnit název maratonu na Královský maraton, ještě čekám, jestli od města Písek obdržím alespoň záštitu starostky, když mi byl odepřen grant či jiný mrzký peníz na sportovní událost, kterou pořádám já jen tak sama od sebe bez velké firmy za zadkem, zády apod., bez známostí na správných místech, která si dovolila zažádat bez zkušeností a ta k byla po zásluze potrestána.

A to mě ještě více nabudilo, ha!

Cítím v kostech, v namožených lýtkových a stehenních svalech, že to bude dobré, ještě lepší a větší než vloni, že tam opět bude proudit energie, že dobrovolníci, kteří opět nedostanou ani korunu za to, že tam stojí celý den, budou fandit a držet pěsti všem běžcům, že se budou překonávat osobní rekordy, že si mnozí splní sen o překonání sama sebe, já se tak těším!!!

A budu Vás informovat o tom, co se děje, protože furt se něco děje, když chceme

Jarka Králová

13.9.2014 se začala psát historie Královského maratonu města Písku.

Musím říci, že stát u zrodu něčeho, co nadchne tolik lidí, je velká zkušenost. Přišlo a přijelo 241 závodníků. Před všemi smekám, neboť uběhnout 10,20,40 kilometrů vyžaduje hodně úsilí. Už jen si stoupnout na start stojí hodně odvahy a odhodlání.

Počasí přálo běhu, sprchlo až nakonec, což tolik nevadilo, jen to bude chtít příště více stanů. Všechny reakce mi dodaly odvahu se pustit do dalšího ročníku, víme, co musíme zlepšit, víme, co ponecháme. Mám kolem sebe tým snů, asi to bude tím, že jsem si je sama vybíralaJ a tak vím, že se nám to podaří i příští rok.

Děkuji všem za zprávy, povzbuzující maily a úžasné reakce. Když jsem pak viděla i fotky z celé trasy, fakt jste si to užívali, mám z toho radost a těším se na další rok.

Reakce závodníků

„Vážená paní Králová/ běžecká kolegyně,
za sebe děkuji za krásnou sportovní sobotu. Vážil jsem cestu z rodného Mělníka do krásného města Písku, abych si včera zaběhl půlmaraton. Byl opravdu královský. Trasa moc pěkná, atmosféra skvělá, organizace bez chyb. Zbývá poděkovat všem organizátorům a popřát hodně štěstí druhému ročníku za rok.
Srdečně, ing. Jaromír Šilhan, 59 roků.“

"K mému potěšení jsem z smsky zjistil, že jsem ji vyhrál, takže bych chtěl zjistit, kolik nás běželo…Jinak závod se mi dnes líbil. Na běh výborné počasí. Škoda jen, že trasa nebyla vedena dle původního plánu podél řeky, bez toho kopečku po dlažbě. Časy by byly ještě lepší. Jinak atmosféra, moderátor a trasa podél řeky byly super. Přeji hodně úspěchů do dalších závodů.
Ladislav Čmelík“

„Také děkuji, za super závod, chválím první impuls zrodu závodu. nevím nevím, jak se nás tam vejde za pár let několik tisíc závodníků
Pavel Fusek“

„Děkujeme za skvělý závod a atmosféru
Jan Śedivý“

„Rovněž chci pogratulovat za super organizaci a pokud by bylo možné do budoucna zařídit sprchy a masáž po maratónu, tak by to byl závod světového formátu, ale i tak to bylo skvělí a moc velké dík organizátorům:-) a příští rok ahoj:-)...
Martin Kolář“